Jak dbać o włosy po zabiegu – szampon bez SLS

Jeśli zaczęliście interesować się tematyką Keratynowego Prostowania Włosów, na pewno nie uszła waszej uwadze nazwa tajemniczego składnika, często dodawanego do szamponów i środków czyszczących, którego używanie jest bardzo niewskazane po wykonanym zabiegu, ponieważ niweluje efekty terapii keratynowej – wypłukuje keratynę z wnętrza włosa. Mowa tutaj o

SLS –

czyli laurylosiarczanie sodu, C₁₂H₂₅SO₄Na, dodecylosiarczan sodu, skróty: SLS lub SDS, z ang. sodium lauryl (dodecyl) sulfate – jest to organiczny związek chemiczny, sól sodowa kwasu dodecylosiarkowego.

Benefits-of-Foaming-Hand-Soap

Przybliżmy ten temat w “bardziej ludzkim” języku  😉

Laurylosiarczan sodu jest to środek powierzchniowo czynny, detergent i emulgator, stosowany w niezliczonej ilości kosmetyków, a także środków czyszczących. Coraz więcej świadomych ludzi sięga jednak po kosmetyki naturalne, bez udziału tego środka chemicznego. Czym tak na prawdę jest SLS?

Syntetyczny detergenty, ­należące do grupy środków powierzchniowo czynnych, powodują usunięcie z czyszczonej powierzchni cząsteczek brudu i zanieczyszczeń. Stosowane obecnie w prawie wszystkich kos­me­ty­kach myjących – żelach myjących i mydłach, płynach i olej­kach do kąpieli, płynach do mycia naczyń, szamponach, płukankach do jamy ustnej, zmywaczach a nawet tonikach do demakijażu. W przemyśle stosowane do odtłuszczania i mycia urządzeń i pomieszczeń. Obecność związku w kosmetyku można poznać po znacznie większej ilości wytwarzanej piany niż w przypadku składników pochodzenia naturalnego.

Jakie są skutki stosowania laurylosiarczanu sodu SLS?

Laurylosiarczan sodu SLS i etoksylowany laurylosiarczan sodu SLES mają udowodnione naukowo działanie drażniące (oznaczenia szkodliwości wg klasyfikacji UE: Xi, R38, R41). Pomimo iż są używane w kosmetykach w dozwolonych przepisami stężeniach, powodują wysuszenie skóry, szorstkość, świąd, rumień, wypryski a w skrajnych przypadkach atopowe za­pa­le­nie skóry, szczególnie gdy używamy równolegle kilka kosmetyków zawierających te detergenty. Szczególnie szkodliwie działają na skórę dzieci, niemowląt oraz na skórę w okolicach narządów płciowych. Obecność tych detergentów w szamponach jest przyczyną powstawania łupieżu, swędzenia skóry głowy oraz łamliwości i wypadania wło­sów. Ponadto uszkadzają osłonki włosów, co powoduje rozdwajanie się ich końcówek. SLS i SLES powodują podrażnienie oczu i zapalenie spojówek, połknięte podczas mycia zębów może powodować biegunkę. Z dwojga złego. nieco słabsze działanie drażniące wykazuje etoksylowany laurylosiarczan sodu. Powoduje pogorszenie funkcji barierowych skóry gdyż usuwa lipidy (tłuszcze) – niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszej skóry, zaburzając jednocześnie wydzielanie łoju i potu. W efekcie jego działania zmienia się również pH skóry z kwaśnego na zasadowe.

Nawiązując do raportu organizacji Environmental Working Group: kontrola bezpieczeństwa kosmetyków oraz badania naukowe nad SLS wykazały jego związek z podrażnieniami skóry oraz oczu, zaburzeniami hormonalnymi, a także toksyczne działanie na narządy, szkodliwe działanie na rozrodczość oraz rozwój, neurotoksyczność, szkodliwy wpływ na środowisko, zdolność do wywoływania zmian na poziomie biochemicznym lub komórkowym, potencjalnych mutacji oraz nowotworów.

Na stronie internetowej organizacji laurylosiarczan sodu opatrzony jest długą listą zagrożeń zdrowotnych oraz dokumentujących je badań naukowych. Znajduje się tam link do listy 16 tysięcy badań nad toksycznością owej substancji.

Jako że przedmiotem większości badań jest SLS w stanie czystym, nie zaś produkty go zawierające, EWG stwierdza: „Faktyczne zagrożenie dla zdrowia będzie się różnić w zależności od stopnia wystawienia na działanie substancji oraz indywidualnej podatności.” Wiele badań na zwierzętach laboratoryjnych polegało na podawaniu laurylosiarczan sodu bezpośrednio do ich oczu lub karmieniu ich tą substancją. Jak można zakładać, w przypadku KAŻDEJ substancji chemicznej takie działanie miałoby opłakane skutki. Nawet substancje naturalne, podawane w wysokich stężeniach (np. olejek cynamonowy lub z oregano), mogą mieć szkodliwe działanie.

 

cheveux-ternes

 

Czy wiesz, że laurylosiarczan sodu jest stosowany jako środek podrażniający skórę podczas badań nad leczeniem takich podrażnień

W 2004r. w USA przeprowadzono trwające 6 miesięcy badanie na temat środków higieny osobistej. Testom poddano ponad 10 tysięcy składników. W badaniu wzięło udział 2300 uczestników. Jednym z odkryć był wniosek, iż przeciętna osoba dorosła używa codziennie 9 różnych środków higieny osobistej, złożonych łącznie ze 126 substancji chemicznych. Okazało się również, iż ponad 250 tys. kobiet i jeden na 100 mężczyzn stosuje średnio 15 kosmetyków dziennie. Głównym zagrożeniem wydaje się tutaj laurylosiarczan sodu.

Pewna ilość badań wykazała, iż SLS uszkadza błonę śluzową jamy ustnej oraz skórę. Badanie opublikowane w czasopiśmie Exogenous Dermatology potwierdziło, iż laurylosiarczan sodu to „żrąca substancja drażniąca” w stosunku do skóry. Podrażnienie utrzymywało się u uczestników eksperymentu przez 3 tygodnie. SLS wywołuje uszkodzenia, pozbawiając skórę naturalnej tłuszczowej warstwy ochronnej oraz nawilżenia.

Laurylosiarczan-sodu-w-kosmetykach

Podsumowując – każdy z nas powinien rozważyć stosowanie kosmetyków bez zawartości laurylosiarczanu sodu. Szukajmy produktów opatrzonych informacją „nie zawiera SLS” lub „nie zawiera laurylosiarczanu sodu”, upewnisz się w ten sposób, iż twoja skóra nie wchłania drażniących substancji chemicznych. Używanie bezpiecznych, naturalnych kosmetyków pozytywnie odbije się na zdrowiu twoim i twojej rodziny. Po wykonanym zabiegu CocoChoco zalecamy używanie Szamponu Free Sulphate z naszej serii pielęgnacyjnej, który nie zawiera SLS, jest za to bogaty w organiczne i naturalnego pochodzenia składniki oczyszczająco – nawilżające.

Więcej o Szamponie CocoChoco Free Sulphate przeczytacie tutaj:

http://www.cocochoco.pl/produkty/kosmetyki/2012-02-09-16-32-542-27-detail.html

http://www.cocochoco.pl/produkty/kosmetyki/2012-02-09-16-32-542-27-29-detail.html

Free SULPH 400 mlbez tła przyciety

Zapraszamy do zapoznania się z naszą gamą organicznych produktów CocoChoco:

http://www.cocochoco.pl/produkty/kosmetyki.html

1 medium

żródła: www.lifetree.pl, www.herbena.blogspot.com

***

Efekty zabiegu BKT Studio Urody Persea

W dzisiejszym poście przedstawiamy efekty zabiegu keratynowego w Studiu Urody Persea w Warszawie.

“Nasz salon istnieje od 2005r. Mieścimy się na Bielanach w Warszawie.

Oferujemy miłą i profesjonalną obsługę z indywidualnym podejściem do każdego klienta.

Zachęcamy do przejrzenia listy naszych usług oraz galerii.”

 

Zapraszamy na www.studiourodypersea.pl

tel. 22 633 81 29

Studio Urody Persea

ul. Pabla Nerudy 5a

01-926 Warszawa

Keratynowemu Prostowaniu Włosów można poddać każdy rodzaj włosów ! 🙂

Włosy mogą być farbowane lub w naturalnym kolorze – niezależnie od tego zyskują blask, elastyczność, wygładzenie oraz zdrowy wygląd.

Ubytki we włosach zostają uzupełnione, struktura wygładzona – to gwarantuje piękny wygląd włosom!

 

Persea przedpo CC

Persea przed po CC

Persea przed po III CC

Persea przed po IV CC

 

***

Przed/ Po Efekty w Salonie Hair&You

Dzisiaj przedstawiamy efekty zabiegu CocoChoco wykonane w warszawskim salonie Hair&You.

 

Zwróćcie uwagę kochani, że Keratyna CocoChoco nie zmienia koloru włosów ani farbowanych ani naturalnych (ah piękny ten rudy kolorek!)

Kolor po zabiegu będzie natomiast bardziej intensywny, pogłębiony, świetlisty.

Włosy blond NIE ŻÓŁKNĄ po wykonanym zabiegu CocoChoco.

Podkreślam to, ponieważ wiele osób mając doświadczenia z innymi markami keratynowymi martwi się o taki niepożądany efekt.

Przy użyciu CocoChoco takiego efektu na pewno nie będzie! 😉

 

hair&you CC

hair&youII CC

hair&youIV CC

Dane naszego Salonu Partnerskiego:

Hair&You Arleta Sularz
ul. Zabłocińska 2/25
01-697 Warszawa
Tel: 665919766

Polecamy, zapraszamy 🙂

Efekty Zabiegu – Effect Studio

Od jakiegoś czasu mamy przyjemność współpracować z profesjonalnym i prężnie rozwijającym się salonem z Częstochowy.

EFFECT STUDIO jest profesjonalnym salonem fryzjersko – kosmetycznym, które powstało z intencją stworzenia miejsca, gdzie sen o zdrowych włosach i pięknie wyglądającej skórze przerodzi się w rzeczywistość. Studio istnieje od września 2010 roku w Częstochowie przy ul. Kościelnej 18. Od początku swojej działalności Salon postawił na wysoko wykwalifikowaną kadrę, najlepsze kosmetyki oraz bardzo konkurencyjne ceny.  Studio fryzjersko kosmetyczne EFFECT STUDIO powstało z myślą o kompleksowej i profesjonalnej obsłudze coraz bardziej wymagających klientek, dla których ważna jest wysoka jakość usług, profesjonalny personel, najwyższej jakości kosmetyki, komfort oraz przystępna cena.

Nie mamy zbyt wiele czasu dla siebie, w naszym zabieganym świecie. Praca, dom, tak wiele obowiązków a mimo to chciałybyśmy być zadbane, zadowolone z siebie po prostu najpiękniejsze. Klienci studia, to indywidualiści, którzy chcą się wyróżniać. Dobra fryzura powinna tak pasować do klienta jak świetnie skrojony garnitur-to wielkie wyzwanie dla naszych stylistów, którzy starają się sprostać oczekiwaniom, nawet najbardziej wymagających klientów. Polecamy i zapraszamy do Effect Studio na kurację keratynową! 🙂

A oto pierwsze efekty pracy na kosmetykach CocoChoco (niebawem jeszcze więcej zdjęć):

Effect studio CC

Zapraszamy na:  http://effect-studio.com.pl/

“Effect Studio SPA”
ul. Kościelna 18
42-200 Częstochowa
tel. 694 644 044
tel. 511 234 800

***

Keratyna Oryginal, a Keratyna Pure

W ofercie CocoChoco znajdziecie dwa rodzaje Keratyny, przy użyciu której wykonacie zabieg Keratynowego Prostowania Włosów.

cocochoco-pure-nasl

Ponieważ co jakiś czas otrzymujemy od Was zapytania dotyczące różnicy pomiędzy tymi dwoma wersjami Keratyny,  dzisiaj rozwiewamy wszelakie wątpliwości i przybliżamy szczegółowo ten temat, tak abyście mogli w przyszłości dokonać odpowiedniego dla Was/ Waszych włosów  wyboru 🙂

 

Keratyna ORYGINAL CocoChoco

cocoi_03

Kakaowa Keratyna Oryginal jest przeznaczona do większości rodzajów włosów, w tym:

* mocno puszących się

* mocno zniszczonych

* farbowanych na różne odcienie

* mocno kręconych

* niesfornych

* trudnych do ułożenia

* mających trudną w stylizacji formę

z7127056X CocoChoco

 

Keratyna Oryginal CocoChoco łączy w sobie naturalną proteinową keratynę, która odbudowuje, odnawia oraz odżywia włosy dzięki zawartości bogatych składników naturalnych – przede wszystkim mowa tu o ekstrakcie z kakaowca, który aktywują działanie keratyny w strukturze włosa. Składniki wnikają w głąb włókna włosa, niwelując ubytki oraz ujednolicając strukturę włosa na całej długości. Dzięki Keratynie Oryginal możliwe jest uzyskanie efektu trwałego, mocnego wyprostowania włosów. Profesjonalny produkt gwarantuje połysk, blask oraz miękkość włosów na długi czas (efekt utrzymuje się do 4 miesięcy). CocoChoco Oryginal z ekstraktem kakaowca został stworzony specjalnie dla wyjątkowo osłabionych i zniszczonych włosów. Organiczne skondensowane składniki, mineralny sylikon oraz czysta keratyna w składzie, gwarantuje intensywny efekt odnowy włosów. Dzięki wykonaniu zabiegu Keratynowego Prostowania CocoChoco włosy odzyskają zdrowy i sprężysty wygląd – powrócą do swojej naturalnej, zdrowej struktury. Każdy włos z osobna zostanie odbudowany i zregenerowany.

Keratyna Oryginal:

* nie zmienia koloru włosów, intensyfikuje go i wzmacnia

* skondensowany, ultra odżywczy produkt do regeneracji i intensywnego prostowania włosów

* daje wyjątkową miękkość oraz wygładzenie na całej długości włosów

* bezpieczny w użyciu, nie zawiera trujących substancji – formaldehydu

* produkt skuteczny i łatwy w aplikacji

Oprócz regeneracji efektem zabiegu Keratynowego Prostowania Włosów jest intensywne i skuteczne wyprostowanie włosów na całej długości. Utrzymuj się on od 3-5 miesięcy ( w zależności od rodzaju włosów).

 

 Keratyna PURE CocoChoco

ker Pure 250 ml

Keratyna PURE CocoChoco jest przeznaczona do włosów:

* bardzo zniszczonych

* włosów tzw “sianowatych”

* nadwyrężonych zabiegami chemicznymi włosów

* falowanych, kręconych, niesfornych

* trudnych do ułożenia

* keratyna stworzona przede wszystkim z myślą o rozjaśnianych włosach blond (cienkich, zniszczonych, porowatych, puszących się)

 

z7127055X CocoChoco

Czysta Keratyna, która przeznaczona jest do włosów bardzo rozjaśnianych, zniszczonych, łamliwych, nadwyrężonych zabiegami chemicznymi. Dzięki zastosowaniu Keratyny CocoChoco Pure możliwe staje się odbudowanie i zrewitalizowanie nawet najbardziej zniszczonych włosów. Profesjonalny produkt daje połysk, blask oraz wyjątkową miękkość włosów, na długi czas (efekt zabiegu utrzymuje się ok 4 miesiące). CocoChoco Pure z czystej postaci keratynowymi proteinami jest stworzona specjalnie dla wyjątkowo osłabionych i zniszczonych włosów. Organiczne, skondensowane składniki, naturalna woda oraz mineralny silikon, a także najwyższa zawartość czystej keratyny w produkcie, pomoże osiągnąć spektakularny efekt odnowy włosów. Dzięki wykonaniu zabiegu przy użyciu tego kosmetyku włosy odzyskają zdrowy i sprężysty wygląd.

* nie zmienia koloru włosów, włosy  nie żółkną po zabiegu (!)

* najwyższa zawartość czystej keratyny w produkcie keratynowym na rynku

* głębokie nawilżenie i regeneracja włosów

* daje wyjątkową miękkość oraz wygładzenie na całej długości włosów

* bezpieczny w użyciu, nie zawiera trujących substancji – formaldehydu

* produkt skuteczny i łatwy w aplikacji

CocoChoco Pure dogłębnie nawilża i odbudowuje strukturę włosów. Jest to kosmetyk delikatny, przeznaczony do włosów wrażliwych. Wygładza włosy na całej ich powierzchni.

 

Mamy nadzieję, że po tym poście nie będziecie mieć już żadnych wątpliwości co do wyboru odpowiedniej dla Was Keratyny! 😉

139014563

 

Efekty Zabiegu – Atelier Jarosław Cielniak

Dzisiaj kolejny post z efektami naszego zabiegu keratynowego.

Wrzucamy zdjęcia już dzisiaj, abyście mieli co oglądać i podziwiać w weekend 🙂

Autorem tych cudownych rezultatów jest Atelier Fryzjerskie Jarosława Cielniaka, które znajduje się w Warszawie (dokładnie w samym jego centrum 🙂 ). Salon mieści się przy ul. Żurawiej 26/20a, nr telefonu do salonu to +48 502 910 355

A oto obiecane zdjęcia efektów przed oraz po – zwróćcie szczególną uwagę na mocno kręcone włosy, które przechodzą niesamowitą transformację w gładkie, proste i błyszczące!

j cielniak II CC

j cielniak I

j. cielniak

j cielniak IV j cielniak V j cielniak VI j cielniak VII j cielniak VIII

j cielniak III CC j cielniak X CCI

Te zdjęcia mówią same za siebie. Jeśli zabieg jest przeprowadzony przez profesjonalistę i osobę doświadczoną w wykonywaniu BTK, keratynowa kuracja CocoChoco potrafi zdziałać cuda!

Efekty Zabiegu – Studio Keratin Wrocław

Kochani,

blog keratynoweprostowanie.pl powstał w szczególności po to, aby ukazać Wam wspaniałe efekty zabiegu Keratynowego Prostowania metodą CocoChoco Professional. Co kilka dni, będziemy więc publikować nowe zdjęcia, przesłane nam przez nasze Salony Partnerskie – tzn. Salony, które wykonują zabieg BKT przy użyciu keratyny CocoChoco.

Oprócz zdjęć znajdziecie również dane i kontakt do poszczególnych Salonów, dzięki czemu będziecie wiedzieli, gdzie znaleźć taki salon w swojej okolicy.

Zachęcamy nasze Salony Partnerskie do nadsyłania zdjęć! Pochwalcie się Państwo swoimi osiągnięciami 😉

 

Dzisiaj przedstawiamy efekty pracy w salonie: Studio Keratin A. Kamma, mieszczące się we Wrocławiu na ul. Krzyckiej 64 a,

tel. +48 600-177-770

www.studiokeratin.pl

Jak widać na poniższych zdjęciach, zabieg można wykonać NA KAŻDEGO RODZAJU włosach, niezależnie od długości, struktury, koloru, czy włosy były farbowane (keratyna CocoChoco nie zmienia koloru włosów farbowanych, za to go pogłębia), czy są naturalnego koloru.

Im bardziej zniszczone włosy tym bardziej spektakularny efekt po wykonanym zabiegu 😉

PRZED PO II CC

PRZED PO III CC IIPRZED PO I CC

PRZED PO IV CC

PRZED PO V CC

Zagadkowa i Tajemnicza Keratyna

Ponieważ blog poświęcony jest zagadnieniu Keratynowego Prostowania Włosów, nie można pominąć tutaj tak ważnego i ważkiego wątku jakim jest temat tajemniczego, robiącego w na całym świecie furorę składnika o nazwie KERATYNA.

 

Co to jest Keratyna?

Jest to proste białko o wzorze sumarycznym C4H9O2N3, występujące w naskórku i jego wytworach, takich jak włosy i paznokcie, a także w mięśniach, mózgu i krwi zwierząt kręgowych. Jest białkiem nierozpuszczalnym, różniącym się od innych protein zawartością cystyny, a więc i siarki. Łańcuchy keratynowe, utworzone z reszt aminokwasowych, połączone, są dwusiarczkowym wiązaniem. Keratyna w postaci hydrolizatów rozpuszczalnych w wodzie znajduje szerokie zastosowanie w preparatach kosmetycznych do pielęgnacji włosów.

1 big

 

Gdzie występuje w ciele człowieka?

Keratyna to białko włókienkowe, jest głównym składnikiem:

naskórka –  keratyna powstaje w procesie keratynizacji, czyli rogowacenia naskórka. W trakcie keratynizacji komórki skóry stopniowo obumierają i tworzą zrogowaciałą warstwę naskórka, która po około miesiącu ulega złuszczeniu. Nadmierna lub nieprawidłowa keratynizacja jest przyczyną wielu chorób skóry, np. rybiej łuski i łuszczycy.

włosów –  keratyna jest głównym budulcem łodygi włosa, zwaną korą włosa. Włókna keratyny są połączone ze sobą poprzecznymi wiązaniami siarczkowymi, dzięki czemu włosy są bardziej elastyczne i sprężyste. Keratyna wchodzi również w skład zewnętrznej osłonki włosa, gdzie jest odpowiedzialna za połysk i blask włosów. Jej brak doprowadza m.in. do otwierania się łusek włosa i rozdwajania końcówek.

paznokci – keratyna jest głównym składnikiem paznokcia i sprawia, że jest odpowiednio twardy i odporny na uszkodzenia zewnętrzne.

 

Jakie konsekwencje ma jej niedobór?

Keratyna to białko, z którego są zbudowane skóra, włosy i paznokcie. Jej niedobór może spowodować uszkodzenia naskórka, łamanie się włosów czy pękanie płytki paznokcia.

Jeśli chodzi o same włosy to niedobór tego składnika powoduje, że stają się one matowe, bardzo słabe, łamliwe i wypadające. Często puszą się i są widocznie odwodnione. Łuska włosowa jest nadwyrężona, poszarpana, posiada nieregularną strukturę i kształt. Fryzura jest trudna do ułożenia i sprawia problemy w codziennej stylizacji i pielęgnacji.

 

cesljanje_672x0

 

Jak uzupełnić niedobór keratyny we włosach?

Keratyna hydrolizowana jest składnikiem min. szamponów, odżywek.  Warto zaopatrzyć się w kosmetyki do pielęgnacji zawierające w keratynę, jednak należy pamiętać, że są to produkty doraźne, które mogą poprawić stan włosów jedynie krótkotrwale.

W celu maksymalnego wewnętrznego wzmocnienia i regeneracji, należy dostarczyć keratyny w głąb włosa, tak aby maksymalnie go odżywić, nawilżyć, uzupełnić ubytki i „uzdrowić” OD WEWNĄTRZ. Najlepiej poddać włosy głęboko-odżywczej terapii keratynowej czyli terapii Keratynowe Prostowania Włosów. Jej celem jest regeneracja uszkodzonego włosa, tzn. uzupełnienie niedoboru naturalnych składników budujących strukturę włosa. Terapia Keratynowa jest w szczególności polecana do włosów suchych, łamliwych, matowych, rozdwojonych i zniszczonych, włosów nadwyrężonych np. po różnych zabiegach chemicznych.

Keratynowe Prost foto

 
W jaki sposób i skąd pozyskuje się keratynę?

Keratyna w kosmetykach do włosów, skóry i paznokci występuje pod postacią keratyny hydrolizowanej. Hydrolizat keratyny to rozpuszczalne w wodzie białka pozyskiwane w procesie kontrolowanej hydrolizy wełny owczej. Zawiera aminokwasy (które są podstawowym budulcem białek) podobne do tych znajdujących się w ludzkich włosach czy paznokciach. Pośród wszystkich aminokwasów najwięcej jest aminokwasów siarkowych, czyli cystyny i metioniny. Dzięki temu keratyna hydrolizowana z łatwością wiąże się z naturalnymi białkami włosów, głęboko wnika w strukturę kosmyków i odbudowuje miejsca uszkodzone w wyniku codziennego czesania czy działania niekorzystnych warunków atmosferycznych (słońca, wiatru). W czystej postaci występuje jako klarowna ciecz o zabarwieniu żółtym lub brunatnym i charakterystycznym zapachu.

 

Jakie, są efekty zastosowania kuracji Keratynowej?

 1. włosy ulegają wyraźnemu wzmocnieniu, regeneracji, odżywieniu
 2. włosy stają się proste i wygładzone
 3. stają się błyszczące
 4. nawilża włosy i sprawia, że są bardziej miękkie
 5. zamyka łuski włosa i regeneruje rozdwojone końcówki
 6. uodparnia kosmyki na uszkodzenia mechaniczne, także te powstałe podczas czesania
 7. zabieg poprawia stan skóry głowy dzięki zawartości siarki, która działa przeciwgrzybicznie i łagodząco (likwiduje m.in. łupież)
 8. zabieg chroni przed szkodliwym działaniem środków utleniających, farb i środków do trwałych ondulacji
 9. zabieg chroni włosy przed wysuszającym działaniem silnych środków myjących zawartych w szamponach
 10. działa jak tarcza ochronna – zapobiega negatywnemu wpływowi promieni UV i wiatru.

 

keratyna cocochoco przed po II KP CC

 

Czym różni się zabieg CocoChoco od innych zabiegów BKT (Brazylian Keratin Treatment) ?

 1. CocoChoco Professional skomponowany jest TYLKO Z NATURALNYCH, organicznych składników
 2. CocoChoco Professional NIE ZAWIERA FORMALDEHYDU (trującej substancji dodawanej do keratyny)
 3. Kuracja CocoChoco NIE ZMIENIA koloru włosów farbowanych, również włosy blond NIE ŻÓŁKNĄ jak po innych keratynach
 4. Kuracja CocoChoco efektywnie UTRWALA KOLOR włosów i przedłuża jego blask oraz trwałość
 5. CocoChoco Professional to kuracja o działaniu długotrwałym; włosy są intensywnie zregenerowane na długi czas
 6. CocoChoco Professional zabieg, dzięki kombinacji aktywnych składników WYKONUJE SIĘ W SPOSÓB PROSTY , ŁATWY a zarazem SKUTECZNY
 7. CocoChoco Professional to marka specjalizująca się WYŁĄCZNIE w kosmetykach keratynowych
 8. Zabieg Keratynowy CocoChoco jest znany i ceniony od kilkunastu lat na całym świecie

 

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę www.cocochoco.pl.

cocochoco4 wyciete

 

 

www.cocochoco.pl

www.poradnikzdrowie.pl