Keratynowe Prostowanie Włosów

Początki Opatentowania Terapii BKT

Zabieg Keratynowego Prostowania jest obecnie znany i ceniony na całym świecie.  Tej regeneracyjnej i ultra odżywczej kuracji poddają swoje włosy miliony kobiet, zarówno w Brazylii (kolebce Brazylian Blow Out Theraphy), Stanach Zjednoczonych, Azji, a także w Europie. Potwierdza to fakt, że zabieg Keratynowego Prostowania Włosów jest skuteczny i efektywny na różnego rodzaju i na różnym typie włosów.

wlosy

Jak już wspomniałam, zabieg Keratynowego Prostowania Włosów, Brazylian Blow Out – zanany również jako Brazylian Keratin Theraphy (BKT) został wynaleziony w Brazylii i tam sięgają początki opatentowania wspaniałych właściwości  keratyny oraz odpowiedniego sposobu wykonywania zabiegu keratynowego.  Włosy brazylijskich piękności, są bardzo narażone na przesuszenie oraz zniszczenie ze względu na panujący tam klimat (wietrzny oraz wilgotny). Marzeniem Brazylijek były piękne zdrowe, lśniące i przede wszystkim proste i gładkie włosy – zupełnie inne od tych, które same posiadały – to znaczy niesfornych, puszących się i kręconych. Chciały aby ich fryzury miały odpowiednią, gładką strukturę

dziewczyny

Tak to już jest z Paniami, że często marzy nam się odwrotna uroda, od tej którą obdarzyła nas natura. Wiele blondynek, chciałoby być brunetkami, brunetek blondynkami. Te z prostymi włosami marzą o falach, a te z lokami, pragną mieć gładkie, proste włosy…

demotywatory

Podstawowym składnikiem produktów do Keratynowego Prostowania jest właśnie keratyna. Co to takiego keratyna i jakie posiada właściwości?

Keratyna to białko, z którego są zbudowane skóra, włosy i paznokcie. Jej niedobór może spowodować uszkodzenia oraz  łamliwość włosów.

Keratyna jest głównym budulcem łodygi włosa, zwaną korą włosa. Włókna keratyny są połączone ze sobą poprzecznymi wiązaniami siarczkowymi, dzięki czemu włosy są bardziej elastyczne i sprężyste. Keratyna wchodzi również w skład zewnętrznej osłonki włosa, gdzie jest odpowiedzialna za połysk i blask włosów. Jej brak doprowadza m.in. do otwierania się łusek włosa i rozdwajania końcówek.

Brazylijscy naukowcy oraz specjaliści od urody, postanowili wykorzystać potencjał tego składnika. Po kilkuletnich badaniach i próbach opracowali najefektywniejszą recepturę kosmetyku zastosowaną w Brazylian Blow Out. I w ten właśnie sposób powstała metoda znana na całym świecie pod nazwą Keratynowe Prostowanie Włosów.

CocoChoco Keratin Treatment o unowocześniona metoda Keratynowego Prostowania Włosów. Oprócz podstawowego składnika, czystej keratyny, zawiera także inne organiczne, naturalnego pochodzenia ekstrakty (min. z kakaowca), dzięki którym intensyfikuje i pogłębia działanie samej keratyny, sprawiają, że włosy są intensywnie zregenerowane, ubytki włosowe uzupełnione, a efekt zabiegu utrzymuje się nawet do 4-5 miesięcy! Keratyna CocoChoco jest przeznaczona do każdego rodzaju włosów. Natomiast do włosów bardzo zniszczonych, rozjaśnianych, suchych jest specjalnie skomponowana Keratyna Pure.

Więcej o samej keratynie oraz jej zbawiennemu wpływowi na włosy już w kolejnym poście …

motto